Встановлення пам’ятника
Встановлення памятника
Тут ви дізнаєтесь усі тонкощі та деталі установки. Ціна на встановлення памятника залежить від того, яку Установку меморіального комплексу Ви оберете:
Самостійна установка (замовник самостійно буде проводити встановлення памятника).
Часткове встановлення пам’ятника (замовник проводить підготовку до встановлення, а саме: закладання бетонних перемичок з подальшим заливанням фундаменту під постамент; компанія доставляє до місця встановлення монументу та проводить монтажні роботи).
Встановлення памятника під ключ (усі роботи, пов’язані зі встановленням меморіалу, компанія бере на себе). За таких умов компанія “Український граніт” заключає із замовником договір, в якому детально прописуються гарантійні терміни та умови експлуатації.
Як самостійно встановити памятник?
В першу чергу потрібно купити памятник відповідної якості, щоб при установці постаменту не виникли додаткові труднощі. Між іншим, компанія “Український граніт” надає гарантію на всі свої гранітні вироби. Але період, протягом якого надалі буде стояти залежить і від якості монтажу монументу, тому ми рекомендуємо знайти надійного й професійного монтажника. Звісно, Ви можете встановити самостійно, якщо маєте досвід у подібній сфері робіт.
Якщо Ви все ж таки вирішили встановити самостійно памятник, не забудьте провести на могилі підготовчі роботи:
Виконати демонтаж, якщо ви плануєте замінити старий пам’ятник.
Вирівняти поверхню місця поховання.
Установка бюджетного памятника
Необхідно покласти впоперек перемички, щоб уникнути надалі просідання пам’ятника. Розмір перемичок має бути не менше ніж 130 см у довжину. В середньому оптимально використовувати три перемички. Заливання основи під пам’ятник: якщо ви використали перемички то фундамент достатньо заливати 15 см товщиною, залишаючи отвір в середині для збігання води, цим самим уникнути надалі руйнування памятника. Після заливки почекати поки бетон підсохне (в літній час це триває до одного тижня).
Тепер Ви можете встановлювати бюджетний памятник. Спочатку встановити гранітну тумбу, використовуючи водяний рівень, тому що надалі від якості встановлення тумби залежить чи буде пам’ятник стояти рівно. Квітник приєднується до тумби. Усі гранітні деталі (полки, ваза, свічник, квітник, тумба, стела) з'єднуються герметиком або клеєм.
Стелла (арка) встановлюється після того, як герметик підсохне (15-20 хв). Для стійкості стели компанія “Український граніт” свердлить по одному отворі у тумбі та стелі діаметром 16 мм і глибиною від 12 см. Для встановлення арки використовуємо металевий штир, та рівень.
Для спрощеного встановлення бюджетного пам’ятника компанія “Український граніт” пропонує готові фундаменти. Такі фундаменти кращі тим, що мають естетичний вигляд, правильну геометричну форму та рівну поверхню. З використанням готових фундаментів всі монтажні роботи по встановленню пам’ятника відбуваються не довше одного дня.
Установка меморіального комплексу
Встановлення ексклюзивного памятника відрізняється від бюджетного, тому що ця установка має більше складнощів та більше деталей. В деяких випадках можливе використання готового фундаменту, що скорочує час встановлення меморіального комплексу до одного дня. Потрібно знати, що таке встановлення памятника неможливе при температурі нижче нуля, атмосферних опадах та не раніше року з часу поховання покійного.
Перед тим як виїжджати на місце встановлення меморіального комплексу зібрати необхідні інструменти та матеріали, щоб надалі не виникли труднощі зі встановленням.
Інструменти: відро 2 шт, штикова та совкова лопата, лом, молоток, водяний рівень, шпатель, шуруповерт, міксер, генератор 220 Вт, цвяхи-70 мм 500 г, саморізи 1 уп, болгарка, пістолет 2 шт, герметик 2-3 шт, клей “Tenax”, кутник, правило, ящик для замішування бетону, канцелярській ніж.
Матеріали: вода, пісок, відсів, цемент, опалубка, арматура 12 мм — загальна довжина 12 метрів, перемички 3-шт 160*15*10 мм.
Для якісного встановлення памятника потрібно виконати усі рекомендації щодо даних робіт. В першу чергу нам необхідно встановити перемички. Їх закопують на глибину 10-15 см від поверхні й надалі будуть з'єднуватися між собою фундаментом так, щоб утворювати одну суцільну конструкцію. Слід врахувати, що перемички під фундамент кладуть впоперек могили та виступають з обох боків фундаменту мінімум по 30 см.
Наступним етапом робіт є виставленням опалубки з урахуванням розміру деталей памятника. Якщо у конструкції монумента є вертикальна плитка то її можна використати як опалубку, цим самим можна покращити щільність та якість установки меморіального комплексу. Шуруповертом з'єднуємо опалубку та відразу виставляємо необхідний рівень та діагональ. Всередині опалубки необхідно встановити ще одну опалубку, щоб фундамент в нас вийшов з отвором. Яка б не була конструкція, при сильних опадах вода все одно потрапляє в пам’ятник та накопичується. При замерзанні вода розширюється та руйнує пам’ятник, тому нам необхідно залишати отвір у фундаменті. Всередину фундаменту закладати арматуру, щоб утворити як мінімум два суцільних кола. І лише тоді, перевіривши чи все правильно, можна заливати бетон.
В літню пору достатньо однієї доби, бетон готовий до монтажу памятника. Опалубку можна залишити на кілька днів, якщо вона не заважає продовжувати установку меморіального комплексу.
Тепер потрібно закріпити перші деталі монумента на фундамент, як правило, це гранітна плитка, що складається з чотирьох частин та має поліровані зовнішні торці. Готуємо цементний розчин і накладаємо рівномірно на фундамент меморіального комплексу. Плитку викладаємо за допомогою рівня, вимірюючи діагональ. Всі наступні деталі пам’ятника послідовно розміщуємо та закріплюємо спеціальним герметиком. Компанія “Український граніт” рекомендує не використовувати при установці меморіального комплексу, для з'єднання деталей пам’ятника, цементну суміш. Після встановлення тумби зачекати 30-40 хв, клей висох та наша конструкція стала суцільною. В отвори (у підставці та стелі) щільно наповнюємо герметик. Вставляємо у тумбу арматуру 12 мм та на площині розміщуємо два дерев'яні бруски. Підіймати та ставимо стелу так, щоб арматура ввійшла в отвір. Підняти один край арки, та забрати перший брусок. Аналогічні дії проводимо аби дістати другий. Робити повільно, щоб не змістити інші деталі пам’ятника. Стеллу виставити під рівень та затерти шви. В подальшому будуть місця, де потрібно видалити герметик, це просто, якщо дати йому висохнути та зрізати за допомогою канцелярського ножа. Після монтажу усіх деталей, можна займатись благоустроєм місця навколо меморіального комплексу.
Лише після дотримання всіх вищеописаних дій можна вважати, що пам’ятник встановлено правильно та надійно.